Poradnia Życia Rodzinnego

Poradnia Życia Rodzinnego w naszej parafii służy:

 

1. Narzeczonym organizując nauki przedślubne oraz wizyty w poradni w formie stacjonarnej (w wyjątkowych przypadkach jest możlowa forma online).

 

2. Wszystkim,  którzy potrzebują wsparcia w problemach rodzinnych.

 

Jeśli okazuje się, że w konkretnym przypadku konieczna jest pomoc specjalistyczna, to szukający pomocy są odsyłani do poradni specjalistycznej lub instytucji, która służy ludziom w zgodzie z nauką Kościoła.

Warto też wiedzieć, że doradcy życia rodzinnego służą pomocą również małżonkom w zakresie rozpoznawania płodności w oparciu o naturalny rytm płodności.

 

Aby ułatwić narzeczonym sprawne znajdywanie dogodnych miejsc i terminów nauk przedślubnych oraz spotkań w poradni życia rodzinnego, uruchomiono panel dla narzeczonych, w którym narzeczeni mogą  zapisywać się  drogą elektroniczną, przekazując jednocześnie stosowne ofiary na konto danej parafii.

Link do panelu: narzeczenikatowicka.pl

 

Od 1 stycznia 2022 r. narzeczeni są proszeni o złożenie ofiary: 80 zł jako udział w kosztach materiałów pomocniczych do nauk przedślubnych (płatne przy zapisywaniu się na nauki przedślubne) oraz 80 zł jako ofiara na funkcjonowanie parafialnej Poradni Życia Rodzinnego (płatne przy zapisywaniu się do poradni). Narzeczeni przychodząc na spotkanie przynoszą dowód wpłaty, a jeżeli tego nie zrobili, mogą dokonać wpłaty na miejscu, otrzymując druczek KP. Zaproponowane kwoty mogą zostać zmniejszone lub całkowicie zniesione w przypadku, gdy narzeczeni znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Numer konta parafialnego: 53 1020 2313 0000 3102 0159 9000

 

Terminy i kontakt 

 

- najbliższe nauki przedślubne w naszej parafii: 29.02. - 3.03.2024 (będą połączone z dniem skupienia dla narzeczonych),

 

- wizyty w PŻR - wolne terminy można znaleźć w panelu: narzeczenikatowicka.pl,

 

- wszelkie inne sprawy można zgłaszać telefonicznie: 509-685-646 lub mailowo: gppilch@gmail.com

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katowice - Murcki, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.