Ministranci

 

Grupa posługująca przy naszej parafii, która dba o piękno sprawowanej Liturgii. Ministrantem może zostać każdy chłopiec, który ma dobrą opinię w szkole i w najbliższym otoczeniu.

 

Spotkania formacyjne odbywają się w każdy czwartek rozpoczynając się od Mszy św. szkolnej, a kończą spotkaniem w salkach na probostwie, gdzie omawiane są bieżące sprawy dotyczące naszej grupy oraz są interpretowane poszczególne fragmenty Pisma Świętego. Patronem ministrantów jest św. Tarsycjusz, a jego święto obchodzone jest 21 listopada.

 

Wielu ministrantów zasila później szeregi kleryków w seminarium.

 

Opiekunem ministrantów jest ks. Marek Siedlaczek.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katowice - Murcki, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.