Dzieci Maryi

 

W naszej parafii wspólnota Dzieci Maryi liczy obecnie około 20 osób i jest podzielona na dwie grupy formacyjne. Nasze spotkania odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9.00 w salce przy probostwie, gdzie spędzamy czas na modlitwie, ale także na śpiewie, tańcu i wspólnych zabawach. Opiekę nad nami sprawuje ks. Michał.

 

Najważniejszym dla nas dniem jest 8 grudnia, czyli uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, ponieważ właśnie wtedy każdy z nas na uroczystej mszy świętej przyjmuje co roku kolejny medalik (są one zróżnicowane pod względem wielkości oraz koloru wstążki). W zimę, gdy tylko jest wystarczająca ilość śniegu chodzimy do parku na sanki, żeby się tam wyszaleć, a gdy robi się ciepło udajemy się na rowery, by zwiedzić leśne kapliczki. Ważnymi dla nas miesiącami są październik oraz maj, gdyż są one poświęcone czci Maryi - naszej patronki. Staramy się wtedy prowadzić nabożeństwa oraz ubogacać je naszą obecnością.

W czasie wakacji mamy „przerwę" od spotkań, ale za to wyjeżdżamy na rekolekcje, gdzie pogłębiamy jeszcze bardziej swoją wiarę i poznajemy nowych ludzi. 

Każdego roku w trzecią niedzielę września jest organizowany w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach dzień wspólnoty Dzieci Maryi, który rozpoczyna się mszą, a przewodniczy jej abp Damian Zimoń. Po mszy świętej spotykamy się na placu przy katedrze z wszystkimi naszymi znajomymi śpiewając piosenki z rekolekcji, które najbardziej nam utkwiły w pamięci.

 


Jesteśmy zawsze otwarte na innych, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci na cotygodniowe spotkania!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katowice - Murcki, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.