Ruch Światło-Życie

 

Ruch Światło – Życie, popularnie zwany oazą, został założony przez księdza Franciszka Blachnickiego ponad 50 lat temu. W naszej parafii istnieje trochę krócej.

 

 

Gdzie i kiedy sie spotykamy?

 

Obecnie na spotkania oazowe przychodzi ok. 20 osób. Naszym opiekunem jest ksiądz Michał. W piątkowe wieczory gromadzimy sie na Eucharystii, gdzie staramy się włączać w liturgię przez czytanie Słowa Bożego i modlitwy wiernych, śpiewanie psalmów oraz niesienie darów. Po mszy świętej mamy spotkania w salkach. Zaczynamy od wspólnej modlitwy do Ducha Świętego, po której rozchodzimy się na spotkania w grupach. Każda grupa ma swojego animatora: najstarszą grupę przed III° prowadzi Ania, przed II° - Zuzia, przed I° - Marek, a osoby, które nie były jeszcze na rekolekcjach są w grupie Mateusza. Po spotkaniu grupowym, mamy spotkanie ogólne, na którym dyskutujemy na różne tematy, wspólnie się modlimy, bawimy lub oglądamy filmy. Kończymy o godzinie 21 Apelem Jasnogórskim.


Oprócz piątkowych spotkań jeździmy razem na koncerty, do kina lub na modlitwy. Wspólnie organizujemy ogniska, zabawy andrzejkowe lub karnawałowe. Parę razy w roku są Dni Wspólnoty, na których gromadzą się oazowicze z całego dekanatu, a w pierwszą niedzielę września spotykamy się w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla razem z osobami, z którymi przeżywaliśmy rekolekcje.

Wakacyjne rekolekcje

 

Po każdym roku formacyjnym w parafii jeździmy w wakacje na rekolekcje, które są wspaniałym czasem odpoczynku z Panem Bogiem i ludźmi, dla których Pan Bóg jest w życiu bardzo ważny. Rekolekcje mają różne tematy i treści. 
Będąc w gimnazjum można pojechać na rekolekcje OND (Oaza Nowej Drogi), gdzie lepiej poznaje się samego siebie, innych ludzi, a przede wszystkim Boga.


Kolejne rekolekcje ONŻ (Oaza Nowego Życia) mają swoje stopnie:

  • 0° (tzw. zerówka) pomaga lepiej poznać Maryję, a dzięki niej i siebie samych;
  • I°  (tzw.jedynka) ma na celu przede wszystkim przyjęcie Jezusa jako swojego jedynego Pana i Zbawiciela;
  • II°  jest związany z wyjściem z niewoli grzechu;
  • III° ma za zadanie pomóc w odnalezieniu swojego miejsca we wspólnocie Kościoła

 

 

Żeby jeszcze lepiej poznać, czym jest oaza, zapraszamy na nasze spotkania!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katowice - Murcki, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.