Ministranci

 

To 16 osobowa grupa posługująca przy naszej parafii, która dba o piękno sprawowanej Liturgii.

 

Ministrantem może zostać każdy chłopiec, który jest po I Komunii św., ma dobrą opinię w szkole i w najbliższym otoczeniu.

 

Spotkania formacyjne odbywają się w każdą  sobotę o godz. 9.30 w salce pod kościołem, która jest wyposażona w sprzęt multimedialny, stół do ping ponga i stół bilardowy.

 

Omawiamy bieżące sprawy dotyczące naszej grupy czyli plan służby w tygodniu, niedziele i święta oraz wraz z animatorami ćwiczymy w kościele, by jak najlepiej uczestniczyć w Liturgii.

 

Dzięki naszym animatorom: dwom Michałom i dwom Mateuszom, dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących ministrantów i służby przy Ołtarzu.

 

W ciągu roku formacyjnego jeździmy na różne wycieczki.

 

Patronem ministrantów jest św. Tarsycjusz, a jego święto obchodzone jest 21 listopada bardzo uroczyście w naszej parafii. Najpierw wraz z naszymi rodzinami gromadzimy się na Mszy św. w naszej intencji, a po niej spotykamy się w salce na probostwie na poczęstunku w czasie którego nasi najlepsi koledzy otrzymują nagrody rzeczowe.

 

Wielu ministrantów zasila później szeregi kleryków w seminarium.

 

Opiekunem ministrantów jest ks. Marek.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katowice - Murcki, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.