Żywy Różaniec

W naszej parafii Żywy Różaniec istnieje od powstania parafii w 1925 roku.

 

Było ponad 30 róż różańcowych złożonych z mężczyzn i kobiet.

 

Obecnie jest 8 róż różańcowych w tym 1 męska.

 

Nasza rodzina różańcowa należy do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej od 1991 roku.

 

Adiutorką jest p. Anna Tomczak.

 

W pierwsze soboty miesiąca zamawiamy i uczestniczymy w Mszach św. w intencji Ojczyzny, osób Bogu poświęconych oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

Również w dniu fatimskim tj. 13-go każdego miesiąca od maja do października bierzemy udział w Mszach św. i procesjach wokół naszego kościoła z figurą MB fatimskiej i apelem jasnogórskim.

 

Czytamy pisma katolickie min. Różaniec wydawany przez siostry Loretanki.

 

Codziennie od poniedziałku do soboty pół godziny przed poranną Eucharystią modlimy się różaniec w kościele.

 

W każdy trzeci piątek miesiąca od 15.00 do 18.00 uczestniczymy w czuwaniu modlitewnym jako podziękowanie za dar kanonizacji św. Jana Pawła II.

 

W trzeci czwartek miesiąca odbywają się nasze spotkania, które prowadzi ks. Proboszcz i ks. wikary.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katowice - Murcki, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.