INFORMACJA

 

Drodzy Parafianie!

 

       Informujemy, że w porozumieniu z  Kurią Metropolitalną w Katowicach, z dniem 13 maja 2020 nasz kościół został otwarty dla wiernych. Budynek kościoła został poddany dezynfekcji.

W ramach kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa rząd postanowił, że od niedzieli 17 maja w kościołach podczas Mszy św. będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. W związku z powyższym podczas jednej Eucharystii w naszym kościele może jednocześnie przebywać do 73 osób przy zachowaniu odpowiedniej odległości; stosujemy maseczki i rękawiczki jednorazowe, przekazujemy sobie znak pokoju przez ukłon. 

Zalecamy ponadto wszystkim uczestnikom transmisji internetowej Eucharystii przyjmowanie Komunii Świętej w sposób duchowy. W kościele, kto ma pragnienie przyjęcia Komunii Świętej, informujemy, że będzie udzielana tylko na rękę. Prosimy ponadto o zdezynfekowanie swojego miejsca po zakończeniu Eucharystii.

 

W najbliższym tygodniu Msze św. w naszym kościele będą odprawiane w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 18:00, we wtorek i czwartek o godz. 7:00, a w niedzielę bez zmian o 7:30, 9:30, 11:00 i 16:00.

 

Kancelaria Parafialna będzie czynna, ale zalecamy kontakt zdalny lub wrzucanie informacji do skrzynki pocztowej na probostwie.

 

 

RELACJE ON-LINE Z NASZEJ ŚWIĄTYNI: KLIKNIJ


 

  -------------------------------------------------------------------------------------------

 

RADIO EM - KLIKNIJ ABY POSŁUCHAĆ

 

Transmisje Mszy świętych z katedry Chrystusa Króla w Katowicach:

- niedziela, godz. 12.00

- poniedziałek – sobota, godz. 18.00

  

Codzienne rozważania Bożego Słowa:

Ewangelia z komentarzem, godz. 5.50, 6.50, 12.10 i 23.10;

Komentarz do czytania z liturgii Słowa o godz. 6.20, 23.20.

 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katowice - Murcki, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.