24 Niedziela Zwykła

      

       Dzisiejszy fragment Ewangelii mówi nam o niebie, które bardziej cieszy się z nawrócenia jednego grzesznego człowieka, który się w życiu pogubił, niż z gorliwości  dziewięćdziesięciu dziewięciu , którzy na co dzień starają się żyć sprawiedliwie. Ta niezwykła radość z powrotu człowieka żyjącego dotychczas w grzechu , może budzić w niejednym z nas zdziwienie. Rodzi się wówczas pytanie. Dlaczego większa radość jest z powodu tej jednej owieczki niż z powodu dziewięćdziesięciu dziewięciu, które nie sprawiają kłopotu?

    

       A my czy potrafimy się cieszyć z nawrócenia drugiego człowieka? Może próbowaliśmy nawrócić kogoś, którego Pan postawił na naszej drodze ale nam się to nie udało. I może skłoniło nas to do złego myślenia o tym człowieku. A tymczasem jeśli ktoś się w życiu pogubi, to nie od razu ma tego świadomość i nie od razu przyjmuje to do wiadomości. Często potrzebuje na to dużo czasu - uznaje to dopiero wtedy, gdy doświadczy boleśnie na własnej skórze skutków swego zagubienia.

Jezus uczy nas, że nie ma ludzi złych. Ci, których postrzegamy jako złych są po prostu zagubieni. A jakże łatwo pogubić się w tym świecie to doskonale  zdajemy sobie z tego sprawę.

 

       Uczmy się wyrozumiałości względem "złych" ludzi. Ta wyrozumiałość nie oznacza pobłażliwości. Wyrozumiałość to rozumne postępowanie z człowiekiem. Jezus uczy nas rozumienia siebie i innych. Prawdziwa miłość (miłosierdzie) nie jest litością. Jest rozumieniem. Jeśli będziemy bardziej rozumni, będziemy też bardziej miłosierni.

Jeśli chrześcijanin ma być drugim Chrystusem, musi to ukazać swoim nastawieniem wobec drugiego człowieka  a zwłaszcza grzeszników. Gdyby zaś nie był pasterzem na wzór Pana, stałby się owcą, która oderwała się od stada i której także trzeba szukać. 

    

                                                                                                                                                                                                                                       LM

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katowice - Murcki, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.